Header Ads

Ηττήθηκε η Εθνική γυναικών από την Σλοβενία

Αποτέλεσμα εικόνας για greece slovenia 56-59

Η Εθνική γυναικών δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της στο Ευρωμπάσκετ της Σερβίας, καθώς τη νίκη επί της οικοδέσποινας του τουρνουά διαδέχτηκε η σημερινή ήττα με 59-56 από τη Σλοβενία.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα για 35 λεπτά ήλεγχε το παιχνίδι και μαλιστα πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο +10 (33-23) ωστόσο στο τέλος κάποια λάθη και κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση είχαν ως αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 33-23, 47-44, 56-59

ΕΛΛΑΔΑ (Κεραμιδάς): Σταμολάμπρου 3, Σταμάτη 5 (1), Λύμουρα, Σπυριδοπούλου, Μάλτση 10 (6ασ.), Νικολοπούλου 2, Σωτηρίου 4 (1), Κοσμά, Σπανού 9, Καλτσίδου 23 (1), Χριστινάκη, Φασούλα